نحوه گرفتن استیتمنت در متا تریدر 5 و 4

یکی از بزرگ‌ترین نیاز ها برای معامله گران امروزی خواندن و انالیز کردن استیتمنت معاملاتی خودشان می‌باشد. در این بلاگ به شرح کامل این موضوع پرداخته‌ایم.

استیتمنت معاملاتی اصلا چی هست ؟

در هر کاری شما نیاز به داشتن یک رزومه هستید مثلا به عنوان یک دانش‌اموز در واقع کارنامه شما نشان دهنده برایند کلی شما می‌باشد. در حوزه معامله‌گری هم استیتمنت در واقع نشانگر برایند کلی شما در این موضوع هست ولی سوالی که پیش می‌اید اینست که برایند معاملاتی یا (statement) به چه دردی میخورد؟ اصلا با استیتمنت می‌شود موقعیت شغلی خوبی به دست اورد؟ در ادامه این بلاگ اول نحوه گرفتن استیتمنت معاملاتی را توضیح می‌دهیم و در ادامه تمام سوال‌های بالا را جواب می‌دهیم.

نحوه خواندن استیتمنت در متا تریدر

ممکن است محاسبه و تخمین سودده بودن یک معامله‌گر در فارکس بسیار پیچیده و وقت‌گیر باشد برای همین ما از اطلاعات داخل استیتمنت می‌توانیم استفاده بکنی. این اطلاعات مهم شامل یک سری محاسبات ریاضی پیچیده هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • وین ریت (win rate) : درصد برد شما در هر معامله یا احتمال پیروز شدن شما در یک پوزیشن .
 • پرافیت فکتور (profit factor) : میانگین سوددهی شما در مجموع معاملاتی که انجام داده‌اید .
 • مجموع سود خالص (net gain) : مجموع همه سود های شما منهای مجموع تمام ضرر ها .
 • نسبت ریسک به ریوارد (risk/reward ratio) : میزان ریسکی که شما در هر معامله می‌کنید تا یک مقدار نسبی پاداش بگیرید.

نحوه گرفتن استیتمنت (statement) معاملاتی در متا تریدر 5

همانطور که میدانید نرم افزار متا تریدر 5 دسترسی های اسان‌تری نسبت به نسخه های قبلی خود دارد. نحوه گرفتن استیتمنت در فارکس و کریپتو به این صورت می‌باشد:

 1.  اول به بخش history رفته و سپس کلیک راست کنید.
 • گزینه Report را انتخاب کنید.
 • در منوی باز شده انتخاب کنید که میخواهید گزارش ( استیتمنت ) خود را به صورت اکسل یا به صورت فایل html ذخیره کنید.
 • بعد از گذراندن سه مرحله در تصویر پایین، می توانید، استیتمنت حسابتان را در متاتریدر بگیرید و در سیستم خودتان ذخیره کنید.

نحوه گرفتن استیتمنت (statement) معاملاتی در متا تریدر 4

گرفتن استیتمنت در متاتریدر 4 بسیار اسان فقط کافیست مراحل زیر را انجام دهید و در ادامه فایل مورد نظر را ذخیره سازی کنید موارد به این ترتیب می‌باشد: 
 1. در مرحله اول متا تریدر پنج را استارت کرده و روی تنظیم تاریخ سفارشات کلیک کنید.
 2. گزارش کار یا استیتمنت شما به صورت خلاصه ذخیره می‌شود.
 3. استیتمنت معاملاتی شما با تمام جزییات قابل مشاهده می‌باشد.
  از همین تنظیمات شما می‌توانید استیتمنت‌های مختلف معاملاتی در بازه‌های مختلفی نیز بگیرید مثل گزارش هفتگی یا سالانه. در پایین تمام این گزارشات شما میتوانید اطلاعات مهمی مثل وین ریت (win rate) یا درصد سود خالص معاملاتتان را ببینید. 

چگونه با گرفتن استیتمنت خوب استخدام پراپ فرم ها بشم ؟

در وحله اول شما باید رزومه کاری بشدت قوی داشته باشید تا بتوانید در شرکت های پراپ استخدام بشوید (اگر نمیدونی پراپ چی هست همینحا کلیک کن) . مسئله اصلی این می‌باشد که شما چجوری به برایند مثبت و سوددهی کامل در بازارهای مالی می‌رسید، شما هیچ وقت با استراتژی طلایی یا با یک کلید طلایی به سوددهی نمیرسید هیچ وقت رمز و راز مخفی در این مارکت نیست. تنها راه حل تلاش مستمر و پیوسته هست به همراه یک تیم حرفه‌ای و مربی با تجربه که در نهایت همه این موارد باعث می‌شوذ شما به نتیجه برسید. پس این مارکت اصلا ربطی به استراتژی یا راز مخفی و یا هزاران کلاه‌برداری مختلفی نیست.

جلوگیری از کلاه‌برداری با استیتمنت معاملاتی

قطعا اگر قصد گذراندن دوره ی آموزشی و یا سرمایه گذاری در بازار فارکس را دارید، نیازمندید بدانید و مطمئن شوید که مدرس یا تریدر مورد نظرتان، خودش توان سود کردن در بازار را دارد. این موضوع زمانی که بدانید حتی خیلی از مشهورترین چهره های فارکس ایران، خود همچنان از سود گرفتن در معاملاتشان ناتوان هستند، بسیار با اهمیت می‌شود. 
اگر خودتون به شخصه نتوانستید استیتمنت مورد نظر را بررسی کنید مشاور تخصصی تیم ما همیشه در خدمت شما هست . فقط کافیه که به پیچ اینستاگرام بریتیش ادم یک سری بزنید.

نتیحه گیری اخر

معامله گری یک مهارت است. باید برای موفق شدن در بازار معامله گری پلن شخصی خود را داشته باشید و استراتژی معاملاتی خود را تدوین کنید. علاوه بر آن باید در طول مسیر خود مدام عملکرد خود را بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید. این بررسی عملکرد معاملاتی باید به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه باشد.
شما این حق را دارید که از مدعیان سودآوری در فارکس، بخواهید که استیتمنت خود را به شما نشان دهند. اینکه کسی اسیر تعارف شود و یا خجالت بکشد از اینکه استیتمنت را طلب کند، به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. در ضمن استیتمنت ها و رزومه معاملاتی اکادمی بریتیش ادم را می‌توانید از هایلایت ها و پیچ نتایج دنبال کنید.

برای دریافت مشاوره تخصصی

فقط کافیه اطلاعات زیر رو پر کنی