پراپ تریدینگ (معرفی بهترین پراپ فرم‌ها)

پراپ تریدینگ چیست ؟

در چندین سال اخیر معامله‌گران زیادی جذب شرکت‌های پراپ فرم شده‌اند. پراپ تریدینگ در کل به این معناست که یک شرکت سرمایه‌گذار خصوصی بخشی از سرمایه خود را در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهد حال ممکن است که این سرمایه به ارزش 10 دلار باشد یا به ارزش یک میلیون دلار پس  این کار ریسک‌های خودش را نیز به همراه دارد که در ادامه این بلاگ به ان خواهیم پرداخت. در ادامه توضیح می‌دهیم که با اکادمی بریتیش ادم شما هم می‌توانید پراپ های میلیونی را پاس کنید.

مزایای پراپ تریدینگ مقابل حساب شخصی

بیشتر محبوبیت پراپ تریدینگ بر روی این مسئله می‌باشد که شما با تنها داشتن 300 دلار میتوانید حساب 1 میلیون دلاری داشته باشید. این شرکت‌ها در واقع نوع خاصی از سرمایه‌گذاری می‌باشند که در اصل با استفاده از سرمایه‌ای که در اختیار شما قرار می‌دهد در کنار شخص معامله‌گر سود می‌کند و این قرار داد تا جایی ادامه چیدا می‌کند که فرد سودده نباشد.

  • سرمایه شخصی شما در ریسک نیست: یکی از بزرگترین مزیت های پراپ این می‌باشد که در نهایت هر اتفاقی بیافتد و در بدترین حالت ممکن اگر شما به حد ضرر کلی حساب خود برسید نهایتا قرار داد شما با شرکت سرمایه‌گذار لغو می‌شود.
  • با سرمایه‌های بزرگ جسور باشید: به عنوان مثال کمتر کسی می‌تواند در زندگی خود 50 هزار دلار سرمایه را جمع کرده و در نهایت از این پول در دنیای معامله‌گری استفاده کند. ولی با حساب های چند هزار دلاری شما می‌توانید بسیاری از این مراحل را میانبر بزنید.
  • روی همه بازار‌های مالی ترید بزنید: به طبع با سرمایه‌های بزرگتر شما ریسک‌های بزرگتری نیز می‌توانید انجام دهید. با سرمایه های بزرگ شما در بازار‌های فیوچرز و بازار سهام نیز می‌توانید به اسانی معامله کنید.
  • گرفتن گواهی از شرکت سرمایه‌گذار: بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذار پراپ دارای اعتبار بین المللی می‌باشند. با پاس کردن ازمون‌های مختلف پراپ شما می‌توانید از گواهی های مختلف با اعتبار بالا بهره‌مند شوید.

بهترین پراپ فرم‌ها برای همکاری با ایرانیان

یکی از مهم‌ترین خصوصه های یک شرکت پراپ فرم ،اعتبار ان می‌باشد. حال این سوال پیش می‌اید که اعتبار این شرکت ها به چه چیزی بستگی دارد؟ بیشتر اعتبار مالی این شرکت‌ها در واقع بستگی به پشتوانه مالی انها دارد ولی اگر بحث معتبر بودن خوده ازمون پراپ و همکاری این شرکت با شخص تریدر به میان باشد، در انجا بحث تجربه همکاری به میان می‌اید.
اکادمی بریتیش ادم با بیش از صد ها پراپ تریدر تجربه همکاری با اکثر پراپ فرم‌ها را داشته و می‌توان به یقین گفت که بهترین شرکت‌های پراپ را برای شما گلچین کرده‌ایم. (ایجا کلیک کن تا در مورد استراتژی اکادمی بیشتر بفهمی) در کل برای همکاری با این موسسات چند عامل مهم و اساسی را باید مد نظر گرفت:

  • پشتیبانی 24 ساعته سریع و دقیق: خیلی از مواقع شما سوال بسیار مهمی در خصوص برداشت پول از حساب دارید یا به مشکل مهمی در خصوص واریز بر می‌خورید پس سرعت عمل تیم پشتیبانی برای شما حائز اهمیت می‌باشد.
  • معقول بودن تارگت ازمون پراپ: خیلی از پراپ فرم ها به صورت کلاهبرداری بوده و اهداف ازمون را غیر منطقی می‌گزارند تا فردی نتواند قبول بشود و در واقع پول ورودی ازمون را فقط متحمل شود.
  • تقسیم سود بین شرکت و معامله‌گر: قسمت کردن سود حاصل از معاملات باید به صورت منطقی میان دو طرف قرار داد تقسیم بشود. بعضی از پراپ فرم ها میزان سود را 50/50 میگذارند این در حالیست که درصد معقول 80/20 می‌باشد(بیست درصد برای سرمایه‌گذار و هشتاد درصد برای معامله‌گر)

پراپ فرم‌های مورد تایید اکادمی بریتیش ادم

فاندد نکست (fundednext) : بدون شک یکی از مطمئن‌ترین شرکت‌های پراپ و یکی از قدیمی‌ترین شرکت سرمایه گذاری در زمینه معامله‌گری می‌باشد که به تریدرهای ایرانی خدمات می‌دهد. ممکن است در اوایل پلن‌های معاملاتی مختلف به اضافه حساب‌های گوناگون معاملاتی شمارا گیج بکند پس برای همین ما بهترین پلن‌هارا با توجه به نیاز شما دسته بندی کرده‌ایم.
پلن‌ استلار فاندد نکست (stellar challenges):یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای معامله‌گران مبتدی پلن استلار می‌باشد. به دلیل  اینکه این نوع ازمون دارای دراداون(draw down) معقولی می‌باشد. پلن استلار شامل دو نوع هست که یکی از انها دراداونه بیشتری می‌توانید داشته باشید،پس با توجه به این تریدر محافظه‌کار یا تریدر هیجانی هستید ،می‌توانید پلن متناسب با سبک دلخواه‌تان را انتخاب کنید.
پلن اکسپرس (express): این پلن معاملاتی برای افرادی پر مشغله مناسب می‌باشد یعنی در واقع تریدرهای روزانه و بلند مدت میتوانند این ازمون را انتخاب کنند. البته این مزیت یک بهای بزرگ دارد و این است که مقدار سود نهایی شما برای ازمون 25 درصد می‌شود که مقدار سود قابل توجهی می‌باشد.

نتیجه گیری نهایی از نظره ما

با وجود چندین بروکر و موسسه سرمایه‌گذار و بیش از هزاران پلن معاملاتی و ازمون های مختلف ممکن است در اول انتخاب یک ازمون پراپ مناسب برای شما سخت باشد. ولی مشکلی نیست چون تیم مجرب بریتیش ادم با بررسی‌های مختلفی که انجام داده به یک نتیحه نهایی رسیده که در بلاگ بالا بهش پرداختیم.
حرف اخر این است که سعی کنید در پاس کردن ازمون‌های پراپ بشدت حواستان به دراداون روزانه باشد چونکه شرکت‌های پراپ به ناچار سعی بر این دارند که حدضرر کوچکی در طی ازمون برای شما معین کنند. چراکه این احتمال وجود دارد که سرمایه شرکت پراپ  فرم از بین برود. تیم منتورینگ حرفه‌ای ما همیشه در این مسیر سخت کناره شما تریدر های عزیز می‌باشد تا بتوانید از تجربیات این افراد نیز بهره ببرید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تخصصی

فقط کافیه اطلاعات زیر رو پر کنی