تریدر موفق در فارکس

چگونه یک تریدر موفق شویم؟

عادت‌های یک تریدر موفق

اول از همه تریدرها مثل انسان‌های معمولی نیستند. بر اثر سختی‌هایی که توی مسیر بازار کشیدن نوع تصمیم‌گیری انها برای همیشه تغییر کرده . یک تریدر موفق یادگرفته که نوع تفکرش را در احتمالات تغییر بدهید ، تصمیم‌های yes و no  بگیرد و هر نوع سختی را به راحتی تحمل کند . حالا ما در این بلاگ به این موضوع می‌پردازیم .

نوع فکر یک تریدر موفق در بازار‌های مالی :

اگر با خودتان فکر کرده‌اید که اگر کسی تریدر بانک‌های بزرگ یا تریدر وال استریت هست حتما به دلیل این می‌باشد که بهترین استراتژی دنیا را یادگرفته ، باید بگویم که کاملا در اشتباهید . شخصی که در معامله کردن حرفه‌ای شده برای بهترین شدن خودش را تغییر داده . شبانه روز تمرین کرده تا به موفقیت  رسیده است .تفکر در احتمالات که به ان اشاره شد یعنی اینکه یک تریدر موفق حرفه‌ای یادگرفته است که در بازار فارکس هیچ قطعیتی وجود ندارد .
قسمت جالب ماجرا اینجاست که خیلی از اساتید اموزش فارکس را دیده‌ایم که سره تحلیل‌های خود قسم می‌خورند و تاکید می‌کنند که این تحلیل صد در صد حقیقت دارد . که همیشه به ما ثابت شده این سخن چیزی جز  ادعای بیهوده نیست و صرفا جهت فروش خودشان ، به این شکل مدعی هستند . یک تریدر حرفه‌ای اگر بهترین تحلیل خود را نیز بکند طرز فکرش این است که به احتمال زیاد سود و به احتمال کم ضرر می‌کنم .

عادت های مناسب یک تریدر موفق

پنج اصل مهم برای یک تریدر موفق

مهم‌ترین فاکتورها برای یک معامله‌گر موفق و منظم موارد زیر هست که بر اساس تجربیات معامله‌گران اکادمی بریتیش ادم به دست امده و حال با شما به اشتراک می‌گذاریم:

  • ژورنال نویسی دقیق : هر معامله‌گر موفق همیشه اشتباهات و نقاط قوت خود را دنبال می‌کند، به این صورت که با وارد کردن مشخصات دقیق هر معامله و درج تاریخ و حجم معاملات شما می‌توانید یک تاریخچه دقیق از کارای خود داشته باشید. که در اخر به هر ترید امتیاز می‌دهید و اشکالات ان را درج می‌کنید.
  • داشتن منتور و مربی: در هر زمینه‌ای که شما بخواهید فعالیت داشته باشید نیاز به یک استاندارد دارید، این استاندارد هر چقدر دقیق‌تر باشد شما پیشرفت بهتری می‌کنید. اکادمی بریتیش ادم با اراِئه منتور‌های حرفه‌ای در زمینه پراپ و رشد حساب شخصی می‌تواند بزرگ‌ترین کمک به شما باشد.
  • پلن معاملاتی قابل اعتماد: یکی از اصلی‌ترین موارد برای یک تریدر موفق در واقع داشتن استراتژی مناسب و قابل اعتماد می‌باشد. بدون استراتژی دقیق شانس شما در بازار‌های مالی  تقریبا ناچیز می‌باشد ،اکادمی بریتیش ادم با استراتژی بانکی و وین ریته بالای 70 درصد این مسیر را برای شما هموار می‌کند.
  • نظم در زندگی شخصی: حرفه معامله‌گری همانند زندگی شخصی شما هست، وقتی شما نظم مشخص برای هر کاری داشته باشید مطمئنا موفق خواهید شد. داشتن برنامه برای تغذیه و ورزش و بیزینس خودتان در واقع نشان دهنده نظم شخصی شما می‌باشد. پس همانند یک تریدر موفق که پلن مشخص برای ترید دارد شما هم باید برای زندگی شخصی خود داشته باشید.
  • تحلیل اقتصاد و اخبار: همانطور که می‌دانید تاثیر اخبار جهان تاثیر مستقیم بر روی چات ما دارد پس همواره شما نیاز دارید تا از اخبار اقتصاد روز دنیا و پیش‌بینی های ان با خبر باشید. در کانال اکادمی بریتیش ادم ما تحلیل ساده شده اخبار را برای شما به صورت لحظه‌ای می‌اوریم.
اصل های مهم برای تریدر موفق

تریدر حرفه‌ای مثل یک ربات تصمیم می‌گیرد

ما در اکادمی بریتیش ادم تریدر‌های حرفه‌ای تربیت می‌کنیم که تسلط کامل بر احساساتشان دارند . یک تریدر موفق یاد گرفته برای ارامش روان و رهایی از استرس تمام کارهایش را به تصمیم های دو گزینه‌ای تقسیم کند . به عنوان مثال این فکر را نمیکند که الان چقدر این معامله به سیستم معاملاتیم نزدیک بود ؟
نمی‌گوید ممکنه حد ضررم کم باشه یکم بیشترش میکنم . به جای ان می‌گوید ایا حد ضررم طبق سیستمم بود ؟ بله،خیر
نمی‌گوید این معامله‌ام حسه بدی داشت یکی دیگه باز میکنم .به جای ان می‌گوید ایا معامله خوبی زدم؟ بله،خیر
همانطور که حدس زدید تمامیه این تصمیم‌ها دو گزینه‌ای بودند و هیچ فاکتور دیگری در تصمیم‌گیری ما حین معامله نیست .

سختی ،دوست یک تریدر است

به صورت طبیعی ساختار ذهن انسان به گونه‌ای هست که از شما محافطت می‌کند و تحت هیچ شرایطی نمیگذارد شما سختی بکشید . اما جمله قبل دقیقا مخالف موفقیت است . یک تریدر موفق زندگی نرمالی ندارد به دلیل اینکه هر روز باید ذهنش را برای قوی‌تر شدن سختی بدهد . انجام دادن کار‌هایی مثل ورزش صبحگاهی ، مطالعه و غیره که انسان را به چالش می‌کشد از روتین یک معامله‌گر حرفه‌ای می‌باشد . و این گونه می‌شود که یک معامله‌گر علاوه بر اینکه از ضرر کردن ناراحت نمی‌شود بلکه این فرصت را غنیمت می‌شمارد و درسی از بازار یاد می‌گیرد .
همه اینها در کنار هم از اصول فکری معامله‌گری بودند که اگر  میخواهد درامد دلاری داشته باشد باید رعایت کنند .

موفق بودن و استراتژی

ایا استراتژی تاثیر بر موفق بودن معامله‌گر دارد؟

استفاده از یک روش مطمئن برای معامله کردن در بازارهای مالی مثله خریدن یک ماشین امن و پر سرعت می‌باشد. شما همواره می‌توانید مسیر دشوار موفقیت را با استراتژی‌های منسوخ شده و غیر استاندارد هم طی کنید، ولی در این مسیر شما هزینه های بالاتری مثل زمان و پولتان را صرف می‌کنید. استراتژی بانکی LSE پس از سالها تست و ازمایش تبدیل به یک وسیله مطمئن برای تریدرهای ایرانی شده ‌و با استفاده از منتورینگ حرفه‌ای می‌توانید به راحتی این مسیر را  طی کنید.
خدمات اکادمی بریتیش ادم شامل طیف بزرگی از منتورینگ و مشاوره‌های مالی می‌باشد که با توجه به نیاز شما،ارائه می‌شود. (اینجا کلیک کن تا در مورد استراتژیمون بدونی)

پیشنهاد نهایی بریتیش ادم

در نهایت چیزی که یک تریدر موفق را تعریف می‌کند نحوه معامله‌ کردن و نظم و انظباط شخصی هست که هر کدام با کمک منتور و مربی مشخص دست یافتنی می‌باشد. از اشتباهات خود درس بگیرید و سعی کنید با استفاده از ژورنال نویسی از انها عبرت بگیرید. تنها راز موفقیت در مستمر بودن هست پس ناامید نشوید و ادامه بدهید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تخصصی

فقط کافیه اطلاعات زیر رو پر کنی