british adam academy

روانشناسی بازار فارکس (به سبک ماکیاولی)

روانشناسی بازار فارکس

با توجه به افزایش روزافزون علاقه مردم به کسب درامد در بازار های مالی داشتن اطلاعات کافی، ضروری می‌باشد. در بازار فارکس شما به عنوان یک تریدر  با بقیه معامله‌گرها در حال رقابت هستید علاوه بر ان نیز با افکار خودتان رقابت می‌کنید. خیلی از مواقع ما در کنترل کردن احاساسات خود عاجز هستیم و در خیلی از مواقع خود را غرق در افکار بیهوده هنگام معامله کردن پیدا می‌کنیم. ما در این بلاگ به طور کامل دوره روانشناسی بازار فارکس را شرح می‌دهیم و توضیح می‌دهیم چگونه افسار احساسات و عواطف خود را بدست بگیرید.

نقش روانشناسی در بازار فارکس

در مقاله های قبلی مفاهیمی مثل بازار فارکس و دیگر موضوعات را توضیح دادیم (فارکس چیست؟). در مورد روانشناسی بازار فارکس حال این سوال در ذهن ما ایجاد می‌شود که چرا یک معامله‌گر نیاز به یک روانشناسی مناسب یا مایند ست (mindset) نیاز دارد ؟

  • چه چیزی باعث می‌شود که وقتی برای معامله‌ای با اینکه حد ضرر تعیین کرده‌ سرپیچی کنید و ان را به صورت دستی ببندید؟
  • چه چیزی باعث می‌شود که شما استراتژی ای که چندین ماه وقت و هزینه خود را صرف کردید سریعا به سطل زباله بیاندازید؟
  • به راستی که ایا تمامیه این مسائل از عقل ما نشعت می‌گیرد یا احساساتمان ؟
  • ایا یک معامله‌گر تازه‌کار می‌تواند همانند یک ربات بی احساس تصمیم بگیرد؟

در ادامه ما هر انچه که شما برای پاسخ دادن به این سوال‌ها را نیاز دارید اورده‌ایم .به همین دلیل است که همه معامله‌گران موفق در مرحله اول یک مسیر ذهنی و روانشناسی درستی از بازار دارند. برای رسیدن به موفقیت در بازار فارکس شما به 80 درصد استراتژی و تحلیل تکنیکال دارید و 20 درصد به روانشناسی مربوط به بازار دارید.

روانشناسی بازار فارکس به سبک ماکیاولی

فیلسوف و سیاستمدار ایتالیایی نیکولو ماکیاولی، نویسنده کتاب مشهور شهریار یکی از بزرگ ترین سیاستمداران بدنام دنیاست که با مکتب فکری که به‌وجود اورد مسیر زندگی هزاران انسان را تغییر داد. سخن اصلی که ما از مکتب ماکیاولیسم استخراج می‌کنیم این است که (جز برد هیچ نتیجه ای مطلوب نیست ) .
و حالا اکادمی بریتیش ادم قرار است که یکی از کامل‌ترین و جامع‌ترین کورس روانشناسی را به زودی ارئه دهد. مهم ترین ابزار یک تریدر از نظر بریتیش ادم ذهن اوست، پس ما نیاز داریم که ذهن خود را اول مسلح کنیم تا بتوانیم با ارامش و اطمینان بیشتری ترید بزنیم.

فرق دوره روانشناسی بازار فارکس با بقیه دوره‌های بیرون چیست؟

در این دوره برای اولین بار ما همه چیز را از دید ماکیاولی نگاه می‌کنیم. همانطور که توضیح دادیم نیکولو ماکیاولی یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین سیاستمنداران اروپایی بود که با اقتدار و عمل گرایی توانست به دستاورد‌های بزرگی برسد. حالا ما برای اولین بار این الگوی فکری را در معالمه‌گری پیاده کرده‌ایم که در این دوره به وضوح می‌توانید ساختارهای ذهنی اشتباهات کوچک و بزرگ معامله‌گران خرد را مشاهده و انالیز کنید.

سر فصل‌های دوره روانشناسی بازار فارکس:

اول از همه ما بازار فارکس را از دیدگاه ماکیاولی بررسی می‌کنیم و نشان می‌دهیم که در هنگام معامله در ذهن یک تریدر حرفه‌ای چه می‌گذرد. در واقع این دوره تجربه شخصی خودم وتمامیه تجربیات بچه های خدایان فارکس هست که من به صورت دسته بندی شده در این دوره برای شما فراهم کردم.
یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد دوره روانشناسی ترید توضیح دادن لایف استایل واقعی یک معامله‌گر هست. و در حقیقت شما مفاهیمی مثل انظباط شخصی و ژورنال نویسی به سبک مایک بلفیوره را در می‌یابید. یکی از جنجالی ترین بخش‌های این دوره اوردن حقایقی که باعث شد من از درامد ماهی 100هزار تومان به درامد 100 میلیون تومان توی 6 ماه برسم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره روانشناسی

حقایقی در مورد اساتید اینستاگرامی

از مسائل و راز‌هایی پرده‌برداری می‌شود که به دلایلی اجازه صحبت کردن در فضای اینستاگرام را نداریم. به عنوان مثال بخش رسوا کردن پکیج فروش‌ها و اساتید دروغگوی اینستاگرامی در دوره روانشناسی ترید نیز امده است. درکل به صورت کامل اتفاقات داخل یک کازینو را برای شما شرح می‌دهیم تا درک بهتری از بازار فارکس پیدا کنید. همچنین توضیح مفهوم واقعی وین ریت و ریسک به ریوارد و همچنین سوءاستفاده کلاهبرداران از این موضوع را ارائه می‌دهیم.
یکی از بخش های جذاب این دوره به اشتراک گذاشتن احساسات خودم در حین معاملات هست که همه به صورت لایو بررسی می‌شود . که در ادامه چالش های حساب دمو و ریل و کنار امدن با این جور مسائل از لحاظ ذهنی را توضیح می‌دهیم. در اخر هم همه مسائلی که مربوط به استراتژی شخصی شما و سیستم معاملاتی می‌شود را بررسی میکنیم. به عنوان مثال :نحوه تعویض سیستم معاملاتی یا نحوه بک تست گرفتن. یا اینکه ایا شما بهتر است معامله‌گر اگرسیو باشید یا کانسروتیو . همه این مسائل به طور کامل مورد بحث قرار گرفته.

مهم ترین ابزار یک معامله گر چیه؟ درسته… ذهنش… پس باید این ذهن رو مسلح کنیم این ذهن رو آپگرید کنیم تا بتونیم خوب ازش استفاده کنیم و یک معامله گر حرفه ای بشیم و فقط روانشناسی ترید میتونه این کار رو کنه و روی پایه خفن معامله گریت یک ساختمان خفن بنا کنه که با آرامش و لذت بیشتری ترید بزنی و تبدیل به یک ماشین پولساز بشی… 💎

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تخصصی

فقط کافیه اطلاعات زیر رو پر کنی