ورود

ایا اندیکاتورها در فارکس منسوخ شده هستند؟?

به راستی که ایا دیگر اندیکاتور ها در جامعه فارکس مدرن کاربردی ندارند؟

ایا بدون اندیکاتور می‌توان معامله کرد؟

به راستی که ایا دیگر اندیکاتور ها در جامعه فارکس مدرن کاربردی ندارند؟ در اکثر فضاهای اموزشی از اندیکاتور ها به گونه ای اشاره میکنند که همیشه همیار معاملاگران هست و جوری وانمود میکنند که انگار بدون اندیکاتور یک معامله گر نمی‌تواند موفق شود. ما در این بلاگ سعی داریم که به صورت کلی یک جمع بندی از اکثر اندیکاتور ها داشته باشیم و ثابت کنیم که چرا به هیچ وجه ابزار ها و اندیکاتورها کاربردی در فارکس ندارند. (اگر می‌خواهید بیشتر در مورد استراتژی LSE بدانید اینحا کلیک کنید)
در واقع اندیکاتورها نحوه عملکرد بازار و تغییر ان  در اینده را بررسی می‌کنند که حال ما در این مقاله به درست یا نادرست بودن این جمله می‌پردازیم.

ایا اندیکاتورها از پایه منسوخ شده هستند ؟

اندیکاتور ها یکی از اولین مفاهیمی هستند که برای یک تریدر تازه کار بیان میشود و بروکر ها جوری به شما تلقین میکنند که این نوع ابزار ها پایه اموزش فارکس هستند . ولی خب باید بگم که اینطور نیست و همه اینها توطئه های بروکر ها و سیاست مداران هست تا شمارو خیلی راحت توی مسائل تکنیکال و همچنین گذشته بازار گم کنند . 
خیلی از اساتید فارکس ادعا میکنند که اندیکاتور ها کمک میکنند تا شما بازار رو راحت تر درک کنید ولی اینجوری نیست . توی اکادمی بریتیش ادم به شما این حقیقت رو یاد میدیم که همه اندیکاتور ها در واقع از گذشته بازار کمک میگیرند و فقط گذشته بازار رو بررسی میکنند . ولی مسئله اینکه ما نیازی به گذتشه بازار نداریم. استراتژی ما یا همون ال اس ای فقط با استفاده از ساختار حال حاضر بازار به شما اینده بازار رو ارائه میده .

اصطلاح خاص و پولی، دروغی بیش نیستند

بله درست شنیدید ، شاید خیلی از شماها با اموزش های منسوخ شده چندین سال از عمر با ارزشتون رو صرف رفتن راه اشتباه کردید. و ممکن است خیلی از شماها وقتی وارد دوره های تقلبی و فیک اینستاگرامی شده باشید . فقط به این امید که به شما گفته اند (ما در این دوره به شما یک اندیکاتور میدهیم که شمارا پولدار میکند ) بله این همان دروغ بزرگ پکیج فروش‌ها است. 
من هم مثل شما سال ها وقت خودم رو با این نوع اموزش ها هدر دادم و هزینه های سنگینی بابتش دادم و وقتم تلف شد.

ولی در اخر با LSE اشنا شدم ، سبک تریدر های بانکی ، بدون نیاز به نگاه کردن به گذشته بازار ، نیازی به هیچ اندیکاتوری نداشتن ، همه اینها مواردی هستند که هیچ دوره یا پکیجی نمیتواند قول ان را به شما بدهد .
اصلا بگزارید یک حقیقتی رو برای شما فاش کنم که کمتر بهش پرداخته میشه توی اموزش فارکس ، ماهیت این بازار به گونه ای هست که وقتی تو ضرر میکنی من سود میکنم و وقتی تو سود میکنی من ضرر میکنم. پس بانک ها یه سری اموزش درست کردن و بین عوام جامعه پخش کردن تا همیشه اون عده ای که ضرر میکنن ما باشیم. ولی من بالاخره دستم رو هر جوری که بود به این اموزش ها رسوندم.

با LSE به هیچ اندیکاتوری نیاز ندارید 

در این بلاگ لازیم به ذکر هست که تموم الگو‌هایی که توی پرایس اکشن کلاسیک و بقیه استراتژی ها استفاده می‌شود همانند اندیکاتورها کاملا منسوخ شده می‌باشد. چون در واقع الگو ها ساخته ذهن انسان هست و در واقع هدف این الگو ها ساختن اعتماد به نفس کاذب در معامله‌گران می‌باشد. که همین باعث می‌شود شما بعد از چند سال هنوز در فارکس و بازار های مالی به نتیجه نرسید.
ولی اصلا نگران نباشید چونکه اکادمی بریتیش ادم قصد دارد تا ریشه این اموزش های منسوخ شده رو قطع کند و تنها راه ممکن اموزش درست با منتورینگ یک فرد اموزش دیده هست. ما هر ماه شاهد صد ها تریدر ضرر کرده با اموزش های منسوخ شدئه رو میبینیم که بعد از اتمام دوره معامله‌گر حرفه‌ای داخل بازار فارکس غوغا می‌کنند و از درامد دلاریشون لذت می‌برند. پس چرا تو یکی از اعضای خونواده بزرگ خدایان فارکس نباشی؟

اندیکاتورهای پولی و خصوصی

شاید در مورد این موضوع خیلی شنیده باشید که فلان استاد بعد از چندین سال اندیکاتور حرفه‌ای و مخصوص خودش را ابداع کرده یا فلان اکادمی چندین اندیکاتور را به اختصاص خود در اورده. در حقیقت تمام این اندیکاتورها به نوعی گذشته بازار را تحلیل و بر اساس انها پیشبینی‌های مختلفی را به شما ارائه می‌دهد، پس به صورت کلی شما فقط دیدگاه کوچکی نسبت به گذشته و خطوط مهم بازار را دارید. در حالی که ما بارها تاکید بر این موضوع داشتیم که برای سودده بودن و موفق شدن در این بازار شما نیاز به تحلیل حال بازار دارید.

اندیکاتور‌های حمایت و مقاومت و غیره

اگر کوچک‌ترین تحقیقی در مورد اندیکاتورها ها انجام داده باشید، به اندیکاتورهای حمایت و مقاومت و همچنین RSI و یا مکدی برخورده‌اید. حتی خیلی از اندیکاتورها برای نوسان‌گیری استفاده می‌شود ولی اکثره انها یک خطای بزرگ دارند، این خطا در واقع تحلیل گذشته بازار و استفاده از داده‌های قدیمی برای تشخیص حرکت‌های اصلی بازار می‌باشد.
پیش بینی بازار بر اساس گذشته یکی از اصلی‌ترین روش‌های تحلیلی می‌باشدکه سالهاست در اموزش های مختلف ممکن است دیده باشید، ولی خب حقیقت ماجرا اینکه خیلی از بانک‌ها و موسسات از همین موضوع استفاده می‌کنند و حد ضرر معامله‌گران خرد را شکار می‌کنند. در بلاگ های اینده به صورت کامل استاپ هانتینگ را توضیح و راهکار های مقابله با ان را بررسی می‌کنیم.

فهرست مطالب

کانال تلگرام من!
!Follow us on Telegram
صفحه‌ی اینستاگرام من!
!Follow us on Instagram

برای دریافت مشاوره تخصصی

فقط کافیه اطلاعات زیر رو پر کنی